czwartek, 10 maja 2012

KONKURS ("Babycall")

Z wielką przyjemnością ogłaszam pierwszy w erze mojego filmowego blogowania konkurs. Warunki uczestnictwa są bardzo rygorystyczne: trzeba przeczytać pytanie, znać lub poznać w odpowiedni i szybki sposób odpowiedź, a następnie pochwalić się swoim stanem wiedzy, przesyłając wiadomość na podany niżej adres mailowy. Wiem, skomplikowane to wszystko, ale nic nie poradzę - to nasz pierwszy raz, nikt nie obiecywał, że będzie łatwo.

Pytanie konkursowe:

W którym filmie Noomi Rapace wcieliła się w rolę Madam Simzy Heron?

a) Wykluczeni
b) Millenium: Mężczyźni, którzy nienawidzą kobiet
c) Sherlock Holmes: Gra cieni

Odpowiedzi (ale te poprawne, ok?) ślijcie na adres: apetyt-na-film@tlen.pl. Macie czas do poniedziałku (14 maja), do godziny 15. Oficjalne rozstrzygnięcie konkursu pojawi się na blogu tego dnia popołudniu, a zwycięzcy zostaną poinformowani drogą mailową.

Nagrodą w konkursie są 3 podwójne zaproszenia na przedpremierowy pokaz filmu Babycall (reż. Pål Sletaune), w którym Noomi Rapace wciela się w postać Anny - głównej bohaterki. Film będzie można zobaczyć w kinach studyjnych od 18 maja. Ważne: pokaz odbędzie się w najbliższy wtorek (15 maja) o godzinie 20 w kinie Wisła w Warszawie, dlatego proszę o udział w konkursie osoby ze stolicy lub te, które mogą - w przypadku wygranej - na pokaz przyjechać. 

Babycall to mroczny psychologiczny thriller z Noomi Rapace w roli głównej. Aktorka znana z ekranizacji trylogii Millennium za tę kreację otrzymała główną nagrodę na Festiwalu Filmowym w Rzymie. 

Anna, matka ośmioletniego Andersa, przeprowadza się do nowego mieszkania w wielkim budynku. Wraz z synem uciekła z domu pełnego przemocy, jej brutalny mąż stanowił zagrożenie dla niej i dla dziecka. Pomimo, iż oboje są objęci programem ochrony świadków, a nowy adres jest nikomu nieznany, Anna nadal odczuwa lęk. Przeraża ją myśl, że były mąż odnajdzie ich kryjówkę. Aby jakoś poradzić sobie ze strachem i chronić syna, Anna kupuje elektroniczną nianię. Pewnej nocy z urządzenia zaczynają dochodzić dziwne odgłosy. Kobieta jest pewna, że słyszała krzyk mordowanego dziecka. Krzyk, który dochodził z jednego z sąsiednich mieszkań. W tym samym czasie, na rysunkach Andersa, pojawia się krew. 

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Aurora Films - dystrybutorem filmu i fundatorem nagród.

Powodzenia:)


2 komentarze:

  1. szkoda, że nie mieszkam w Warszawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Nie dotrę do Warszawy w razie co... nie ma co zmniejszać szanse innym ;) Ale miło, że organizujesz konkursy ;)

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.