czwartek, 22 listopada 2012

KONKURS ("Operacja ARGO")

Obfity w interesujące tytuły listopad powoli dobiega końca, a przecież najciekawsza (i spełniająca spore oczekiwania w 100%) premiera dopiero przed nami. Nowy film Bena Afflecka (recenzja tutaj) wchodzi do kin dopiero za tydzień, 30 listopada, ale już jutro rozpoczyna się cykl przedpremierowych pokazów Operacji Argo, więc kto niecierpliwy, z pewnością będzie miał szansę film zobaczyć (lista kin, w których można zobaczyć Argo przed premierą tutaj). A u mnie konkurs, w którym możecie wygrać (również przedpremierowo) książkową relację Antonio Mendeza i Matta Baglio, opisujących kulisy operacji "Argo". Czyta się ją tak, jak ogląda film Afflecka: z zapartym tchem i żalem, że opowieść kiedyś się skończy. Nie przegapcie okazji - ta zajmująca historia jest idealnym planem na zamglone, długie i ponure jesienne wieczory:)

Pytanie konkursowe:

Jak nazywał się kanadyjski ambasador, który dał schronienie Amerykanom zbiegłym z zajętej przez demonstrantów ambasady Stanów Zjednoczonych w Teheranie?

Odpowiedzi ślijcie, jak zwykle, na adres: apetyt-na-film@tlen.pl do poniedziałku (26 listopada) do godziny 20. Wyniki - przy dobrych wiatrach - jeszcze tego samego wieczoru.

Nagrodą w konkursie są 2 egzemplarze książki "Operacja Argo" Antoniego Mendeza i Matta Baglio, wyd. Prószyński i S-ka, której oficjalna premiera przewidziana jest na 27 listopada br.

Czwartego listopada 1979 r., kiedy irańska rewolucja osiągnęła punkt kulminacyjny, bojownicy dokonali szturmu na amerykańską ambasadę w Teheranie i wzięli pięćdziesięciu dwóch amerykańskich zakładników. Jednak w ferworze wydarzeń szóstce Amerykanów udało się uciec. Znaleźli schronienie w domu kanadyjskiego ambasadora. Wiedząc, że odnalezienie i zabicie tej szóstki jest tylko kwestią czasu, specjalista od ewakuacji z terytorium wroga, Tony Mendez z CIA, przedstawia ryzykowny plan wywiezienia ich z kraju. To plan tak nieprawdopodobny, że wydarzyć się mógłby tylko w filmie.

Po przeszło trzydziestu latach od tamtych wydarzeń wywiadowca uchyla rąbka tajemnicy i przedstawia szczegóły niezwykle złożonej i niebezpiecznej operacji. „Operacja Argo”, porywająca opowieść o fałszywych tożsamościach i międzynarodowej intrydze, stanowi świadectwo niezwykłej współpracy, jaka nawiązała się między Hollywood a jedną z czołowych agencji wywiadowczych świata.

Konkurs zorganizowany został we współpracy z Warner Bros. Entertainment Polska - dystrybutorem filmu i fundatorem nagród.

Powodzenia!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.