poniedziałek, 29 kwietnia 2013

Rozstrzygnięcie konkursu "VOD - filmy na wyciągnięcie ręki"Dziękuję wszystkim za udział w konkursie i poprawne w niemal 100% odpowiedzi. Eksperymentalna zagadka okazała się nietrudna, wielu z Was - według miłych słów zawartych w mailach - zabawa ucieszyła, także być może kiedyś w przypływie weny jeszcze Was taką formą pytania konkursowego uraczę. A tymczasem - odpowiedź.

Rymowana zagadka kryła w sobie, oczywiście, nazwisko jednego z najbardziej ogarniętych i genialnych współczesnych reżyserów - Christophera Nolana - oraz tytuły jego filmów.


W ludzki umysł uwikłany  Doodlebug i Memento
śledząc, rozpoczynał trakt sławą usłany.  Śledząc
Na bezsenność cierpiąc chwil parę,  Bezsenność
prestiż zdobył, przedstawiając magii miarę,  Prestiż
lecz gdy miasto o ratunek wołało, > (oczywiście, Gotham City) Batman-Początek
w czarny kostium wskoczył śmiało.  Mroczny Rycerz
Z ciemnej jaskini w kamienny sen wkroczył, > Mroczny Rycerz powstaje i Incepcja
a potem w dłuższą podróż w czasie wyskoczył.  Interstellar (premiera planowo w 2014 roku)
Jej efektów wielu fanów czeka, 
apetyt ostrząc na stalowego człowieka. > chodzi, naturalnie, o Człowieka ze stali, którego Nolan jest tylko producentem, ale który jest dla spragnionych jego geniuszu fanów miłym pocieszeniem i smakołykiem w oczekiwaniu na kolejny film.

Nagrody - kody promocyjne na seanse online do wykorzystania w Strefie VOD - otrzymują losowo wybrane osoby, które udzieliły poprawnej odpowiedzi, a więc: Joanna M., Joanna K., Patrycja K., Andrzej L., Iga I., Sylwia G., Bogdan M., Beata S., Joanna C. i Daniel G. Gratuluję! Zwycięzcy zostaną również poinformowani o wygranej mailowo i tam też poinstruowani, jak odebrać kod.

Dodatkowo, nagroda specjalna, o którą naprawdę nie sądziłam, że ktoś się pokusi:) (tym milej, że kilka osób podjęło się zadania i zinterpretowało zagadkę). Tu zwycięzca miał być jeden, ale zauroczyły mnie dwie odpowiedzi, które pozwolę sobie tu przedstawić. 

1) Autorka pierwszej zagadkę zgrabnie skojarzyła z Christianem Bale'm, tłumacząc: "bo bezsenność mi się z Mechanikiem skojarzyła, grał on w Prestiżu, no i był Batmanem, a wskoczył w przyszłość w Terminatorze :-)".

2) Autorka drugiej odpowiedzi rozłożyła mnie na łopatki, zobaczcie zresztą sami:)

"Jako, że w kinie jestem średnio rozeznana,
Twoja zagadka była przeze mnie 3 razy czytana.
Poddałam analizie wszystkie zależności,
Badałam dociekliwie podane wartości.
Mam pewność,że poszukiwanym reżyserem
Jest Christopher Nolan- on jest zagadki bohaterem!"

Dzięki za poprawę humoru i wysiłek:) Obie panie mogą "zamówić" u mnie recenzję dowolnego filmu, którego jeszcze tu nie opisywałam. 

Pozostałym, jak zwykle, dziękuję za zabawę i zapraszam do kolejnej - tu i na fanpage


4 komentarze:

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.