poniedziałek, 13 maja 2013

KONKURS ("Wielki Gatsby")

Jeden z najbardziej wyczekanych tytułów roku, premiera wielokrotnie przekładana i wzmagająca tym samym pobudzone apetyty widzów, film otwierający festiwal w Cannes - Wielki Gatsby zwiastuje wspaniałe widowisko, które będzie ucztą dla oka, przyczyną poruszeń i spełnieniem dla żądnego zgrabnej treści umysłu. Film w reżyserii Baza Luhrmanna z Leonardo DiCaprio i Carrey Mulligan w rolach głównych wchodzi na ekrany polskich kin już w najbliższy piątek (17.05), a ja tymczasem mam dla Was niespodziankę. Jako że fabuła filmu oparta jest na motywach powieści jednego z najsłynniejszych pisarzy amerykańskich F. Scotta Fitzgeralda, wspólnie z dystrybutorem filmu Warner Bros. Entertainment Polska Sp. z o.o. przygotowaliśmy konkurs, w którym możecie wygrać egzemplarze książki.


Wystarczy odpowiedzieć na pytanie konkursowe:

Na obrzeżach której metropolii rozgrywa się akcja powieści (i filmu) Wielki Gatsby?

Odpowiedzi przesyłajcie na adres apetyt-na-film@o2.pl do niedzieli (19.05), do godziny 20. Zwycięzcy zostaną poinformowani o wygranej drogą mailową; dodatkowo wyniki zostaną opublikowane na blogu i fanpage (tutaj), na którym w najbliższych dniach będą pojawiać się małe podpowiedzi - zaglądajcie więc i ślijcie maile z odpowiedzią:)

Nagrodą w konkursie jest 5 egzemplarzy powieści F. Scotta Fitzgeralda Wielki Gatsby.

Wielki Gatsby - najsłynniejsza powieść F. Scotta Fitzgeralda - w chwili ukazania się został uznany za najpełniejszy obraz ,,straconego pokolenia", którego dojrzewanie do dorosłości przypadło na lata pierwszej wojny światowej.

Romantyczna miłość, przyjaźń, amerykański sen o szczęściu i sukcesie dostępnym dla każdego to stereotypy, które przynoszą głównemu bohaterowi - Jayowi Gatsby'emu, parweniuszowi przedzierzgniętemu w bogacza - tragiczne rozczarowanie. Miłość zniszczył kult pieniądza, przyjaźń okazała się pustym słowem, a sukces finansowy nie wprowadził go tak naprawdę do ,,lepszej" sfery.

Jak podzwonne brzmią najsłynniejsze chyba słowa tej powieści: ,,Tak oto dążymy naprzód, kierując łodzie pod prąd, który nieustannie znosi nas w przeszłość".  

Wznowione wydanie w nowym przekładzie to dzieło Domu Wydawniczego REBIS.


Powodzenia!


7 komentarzy:

 1. Po prostu już tak nie mogę się doczekać ekranizacji, że nie śpię po nocach:) Chyba jeszcze raz przeczytam książkę:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wyczekuję na piątek z niecierpliwością, aż w końcu udam się do kina na "Wielkiego Gatsby'ego". :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam przede wszystkim powieść, ale nie będę tutaj podpowiadać :) na film czekam z niecierpliwością bo bardzo lubię Luhrmana (w szczególności Moulin Rouge!) i liczę, że ta ekranizacja mi się spodoba. Te wcześniejsze niestety w ogóle mnie nie porwały...

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też już nie mogę się doczekać. Jestem strasznie ciekawa filmu. Liczę na Oscara dla DiCaprio :)

  OdpowiedzUsuń
 5. FILM SUPER, GORĄCO POLECAM, CHCĘ PORÓWNAĆ Z KSIĄŻKĄ.


  ALICJA

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie ma możliwości wysłania pocztą e-meilową odpowiedzi na konkurs. Odpowiada, że nieprawidłowy adres


  Alicja

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To niemożliwe, bo na skrzynkę cały czas spływają odpowiedzi. Proszę sprawdzić, czy adres wpisany jest poprawnie (z myślnikami i bez kropki na końcu).

   Usuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.